Beszakadt (perforált) dobhártya
A repedt dobhártya (
dobhártya perforáció) általában azon szövet szakadása, amely elválasztja a hallójáratot a középfültől. A dobhártya megrepedésének szövődményei a halláskárosodás és fokozott sérülékenység a középfülfertőzésekkel szemben.
Mind a fertőzések, mind a halláskárosodás növeli a fülcsengés kialakulásának kockázatát.
Otoszklerózis (Otosclerosis)
Az
otoszklerózis a középfül és a belső fül csontjainak betegsége, amely gyakran halláskárosodást eredményez. Az otoszklerózis egyik tünete a tinnitus. A betegség előrehaladtával mindkét fül érintett lehet. Fontos az otoszklerózis kezelésére törekedni, függetlenül attól, hogy hall-e belső hangokat vagy zajokat. A betegség kezeletlenül hagyása súlyos halláskárosodáshoz vezethet. A hallókészülék képes kezelni egy bizonyos fokig a hallásvesztést, de a hallás normális működésének helyreállításához gyakran műtétre van szükség.
Meniére-kór
A
Meniére-kór a belső fülre van hatással, súlyos szédülést, fülzúgást, halláskárosodást és dugultságérzetet okozva a fülben. Ez az állapot általában csak az egyik fület érinti.
Pulzáló (lüktető) fülzúgás
A pulzáló fülzúgás abban az értelemben egyedülálló, hogy a fülében lévő zaj a szívverésének ritmusára pulzál. Bár számos lehetséges oka van, leggyakoribb ok a magas vérnyomás.
Gyógyszeres mellékhatások
Egyes antibiotikumok, rák kezelésére szolgáló vagy malária elleni gyógyszerek mellékhatásai közé tartozik a fül csengése. Ha ilyen típusú gyógyszereket szed, szánjon időt a káros hatások listájának áttekintésére. Ha a fülzúgás szerepel a listán, és azt szeretné, hogy a csengés megszűnjön, konzultáljon orvosával és fontolja meg egy másik gyógyszer szedését.
Nincs nyilvánvaló oka
Tegyük fel, hogy orvosa nem tudta pontosan meghatározni a fülzúgás tüneteinek okait. Ezt elsődleges vagy idiopátiás fülzúgásnak tekintjük. Ha több mint három hónapja nem szűnnek a belső hangok, azonosítható ok nélkül, akkor valószínű, hogy a hang önmagától nem fog elmúlni. Szerencsére találhat különböző kezelési lehetőségeket