Érdemes lehet zenét vagy más hangokat, például rádiót vagy tévét hallgatni háttérzajként. A belső „hangokat” elfojthatják az alacsony hangerejű külső hangok: a hangelfedés tompíthatja a fülzúgás hangjait.
Hangterápiák
A hangterápia külső zaj segítségével változtatja meg a páciens fülzúgásról alkotott képét. Bár a hangterápia nem gyógymód, csökkentheti a tünetek intenzitását.
Hangelfedő eszközök
A hangelfedő eszközök vagy más néven maszkolók
fehér zajt, rózsaszín zajt, a természet hangjait vagy más környezeti hangokat bocsátanak ki. Ezek az eszközök jellemzően többnyire használatuk közben vagy közvetlenül a használat után hatékonyak, így a fülzúgás észlelésében korlátozottan tudnak segíteni.
Hallókészülék
Lehetséges, hogy egy
hallókészülék fogja a tüneteit legjobban enyhíteni. Mivel a hallókészülékek felerősítik a külső hangokat, segítenek elterelni a figyelmet a belső hangokról.
Személyre szabott zeneterápiás eszközök
A hagyományos fehérzaj eszközökkel ellentétben, a zeneterápiás eszközöket csak néha kell használni, így a terápia során, lefekvés előtt vagy közvetlenül ébredés után. Ezeknek az eszközöknek a legfőbb előnye, hogy hosszabb ideig tartó hatásuk van.
Kombinált eszközök
Az integrált hanggenerációs technológiával felszerelt hallókészülékeket kombinált eszközöknek nevezzük, melyek a folyamatos fehér zaj vagy más testre szabott hangok kibocsátásával segítik a fülzúgásban szenvedőket.
Az ilyen eszközök kiváló lehetőséget jelentenek a mérhető halláscsökkenéssel küzdő fülzúgásban szenvedők számára. Ezen kívül, mivel ezek a speciális hallókészülékek hordozhatóak, pozitív hatásuk egész nap élvezhetőek.