H-P: 8:00-17:00 06 80 182 182
Online hallásteszt
Tesztelje hallását online hallásvizsgálatunkkal. A teszt csak pár percet vesz igénybe, és előzetes értékelést kaphat arról, hogy milyen a hallása.
10 találat
Hallásveszteség
A szem mellett a fül a legfontosabb érzékszervünk. A halláscsökkenés ezért komoly következményekkel járhat. A hallásveszteség a legtöbb esetben a korral jár. Kiválthatja továbbá erős hanghatás, fertőzés, de lehet örökletes is. A hallásveszteség néhány esetben egészen hirtelen jött hallásvesztés formájában jelentkezik. Legtöbbször azonban észrevétlenül alakul ki, és ezért későn veszik észre. Szerencsére azonban a legtöbb hallásprobléma hatása csökkenthető, vagy akár egyenesen kiküszöbölhető egy hallókészülék segítségével. Fedezze fel, hogyan.
Hallásvesztés
Az egyik pillanatban még rendesen hallja a világ zajait, a következőben viszont hirtelen minden olyan lesz, mintha vattába csomagolták volna az embert – a hirtelen hallásvesztés legtöbbször minden előjel nélkül lép fel. Ezért különösen fontos, hogy a páciensek megfelelő tájékoztatást kapjanak a kiváltó okokról, a tünetekről, a diagnózisról és a kezelésről. Itt megtalálhatja a választ minden gyakran felmerülő kérdésre.
Nagyothallás
A szem mellett a fül a legfontosabb érzékszervünk. A hétköznapi kommunikáció során túlnyomó részben a hallásunkra hagyatkozunk. Ennél sokkal többet köszönhetünk viszont a hallás képességének: a hallásunk megbízhatóan figyelmeztet bennünket a veszélyekre. Ráadásul egy sor élvezettel is megajándékoz bennünket: megnyitja számunkra a zene világát, vagy akár a természet hangjait – például a madárcsicsergést vagy a fák susogását. Éppen ezért jár súlyos következményekkel a halláscsökkenés mindennapi életünk szempontjából. De hogyan is alakul ki a hallásveszteség? Milyen változások történnek a fülben? És mi okozhatja ezeket? Itt minden lényeges kérdésre megtalálja a választ a nagyothallással és a hallásveszteséggel kapcsolatban. Kezdjük a jó hírrel: teljes hallásveszteség, illetve siketség csak nagyon ritkán fordul elő. A legtöbb hallásprobléma hatása enyhíthető, vagy akár egyenesen kiküszöbölhető egy hallókészülék segítségével. Fedezze fel, hogyan.
Szakértelem
Úgy véli, hogy hallásveszteségben szenved? Akkor ne várjon sokáig. A jobb életminőség felé úgy teheti meg az első lépést, ha felkeres egy audiológust, aki hallásvizsgálat útján megállapítja, hogy valóban hallásveszteség áll-e fenn, és – amennyiben így van – milyen lehetőségek segíthetnek az Ön esetében. Online hallásvizsgálatunk előzetes képet ad Önnek a hallóképességéről.
Szükségem van hallókészülékre?
Az utóbbi időben úgy érzi, hogy nem hall és nem ért mindent megfelelően? Vagy talán mindig is voltak hallásproblémái? Itt megtudhatja, hogy milyen jelek utalnak a nagyothallásra, és mikortól ajánlott hallókészüléket használnia. Továbbá az is kiderül, hogy mindkét fülén szükség van-e hallókészülékre.
Fülzúgás
A fülzaj gyakran jelentkező panasz. A látszólag megmagyarázhatatlan eredetű fülsípolás, -csengés vagy -zúgás minden második embert érint legalább egyszer az élete során. Minden ötödiknél pedig tartóssá válik a fülzúgás. Akármilyen valósnak is tűnnek a zajok az érintett számára, a fülzúgás egy nehezen megragadható „fantomjelenség” – ugyanis legtöbbször nem a fülben, hanem az agyban alakul ki. Ismerje meg, hogy milyen kiváltó okok húzódhatnak meg a fülzúgás hátterében, és hogy hogyan lehet a legeredményesebben tenni ellene.
|< < 1   2  3  >|